do kasy suma: 0,00 zł
Kategoria wpisu

Jak otworzyć sejf?

 

 

Jak otworzyć sejf?

Wysokiej jakości, solidny sejf to rozwiązanie, które doskonale nadaje się do bezpiecznego przechowywania dokumentów, gotówki lub kosztowności. W nowoczesnych sejfach wykorzystuje się zamki kluczowe, szyfrowe elektroniczne oraz szyfrowe mechaniczne, które mają za zadanie chronić zawartość sejfu przed ewentualną kradzieżą.

Jak otworzyć sejf? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które wcześniej nie miały styczności z tego typu rozwiązaniami.
Z naszego artykułu dowiesz się, jak otwiera się sejfy na klucz i na kod. Poruszymy również kwestię otwierania awaryjnego.

Dlaczego sejf się nie otwiera?

W zależności od tego, w jaki zamek jest wyposażony Twój sejf, przyczyny problemu mogą być różne:

  • Sejf elektroniczny może mieć problemy z otwieraniem, gdy rozładuje się bateria. Inną przyczyną jest używanie w kodzie powtarzających się cyfr -
    z czasem może dojść do uszkodzenia często używanego przycisku.
  • W przypadku sejfów z pokrętłem problem z otwarciem pojawia się, gdy zapomnimy szyfru do zamka mechanicznego.
  • Problemy z otwarciem sejfu na klucz są spowodowane uszkodzeniem klucza. Z czasem ząbki klucza się wycierają, co powoduje pierwsze zauważalne zmiany podczas prób otwarcia. Gdy tylko zauważysz, że klucz zacina się w zamku, wymień go. Inną przyczyną problemów z otwarciem sejfu może być nieprawidłowe włożenie klucza do zamka.

Jak otworzyć sejf bez klucza i kodu? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.


Awaryjne otwieranie sejfów

O ile problem dotyczy sejfu hotelowego, awaryjne otwieranie sejfu jest stosunkowo proste, ponieważ można użyć do tego celu specjalnych kluczy awaryjnych. Niektóre modele sejfów domowych z zamkiem elektronicznym lub z pokrętłem również można otworzyć w razie potrzeby za pomocą klucza. Awaryjne otwieranie zależne jest także od budowy sejfu

Jeśli Twój model nie ma dodatkowego klucza lub z innych powodów nie możesz go otworzyć,  musisz skontaktować się z serwisem, który udzieli Ci niezbędnych informacji.

Pamiętaj, że certyfikowane sejfy mogą być otwierane awaryjnie wyłącznie przez wykwalifikowany serwis i firmy posiadające stosowne uprawnienia.

 

Jak otworzyć sejf na klucz?

W zależności od rodzajów zamka sejfowego, otwieranie skrytki jest nieco inne. Mały sejf na klucz to stosunkowo często wybierane rozwiązanie, które sprawdza się do przechowywania cennych przedmiotów o niewielkich gabarytach w warunkach domowych. Jak otwiera się sejf na klucze? Dokładnie tak samo, jak inne zamki kluczowe.

Jeśli nie da się przekręcić klucza, warto sprawdzić, czy nie został on zdeformowany czy też mechanicznie uszkodzony oraz czy zamek nie został zanieczyszczony. Ewentualne zanieczyszczenia można łatwo usunąć. O ile to one powodowały problem, zamek powinien się otworzyć.

 

Zauważyłeś uszkodzenie klucza? A może uległ on złamaniu? Jeżeli nie posiadasz zapasowego, musisz skorzystać z profesjonalnej pomocy serwisu.

 

Jak otworzyć sejf z pokrętłem?

Sejfy na szyfr otwiera się za pomocą kodu szyfrowego, który należy wykręcić pokrętłem. Sejfy te cechują się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Otwieranie sejfu z pokrętłem wymaga dużo precyzji – samo wprowadzenie kodu zajmuje około 30 sekund. Wystarczy minimalna pomyłka przy wprowadzaniu szyfru, aby sejf się nie otworzył. Zamki mechaniczne szyfrowe nie mają jednak blokady czasowej. W przypadku pomyłki możesz zatem od razu spróbować ponownie wprowadzić szyfr.

Jak otworzyć sejf z pokrętłem bez kodu? Niektóre modele z zamkiem mechanicznym można otworzyć za pomocą tzw. klucza awaryjnego. Nie każdy sejf z zamkiem szyfrowym jest jednak wyposażony w dodatkowy mechanizm. W tej sytuacji musisz skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Jak otworzyć sejf elektroniczny na kod?

Musisz wprowadzić swój kod PIN i przekręcić gałkę mechanizmu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Po wpisaniu kodu na klawiaturze należy otworzyć sejf w ciągu 5 sekund. W przeciwnym razie sejf się zamknie i konieczne będzie ponowne podanie kodu.

Nowy sejf z zamkiem elektronicznym ma zaprogramowany kod fabryczny. Postępując zgodnie z instrukcją producenta, możesz wprowadzić osobisty kod PIN, który później wykorzystywany będzie do otwierania sejfu.

Wprowadzenie nieprawidłowej kombinacji cyfr sprawi, że na klawiaturze zaświeci się dioda ostrzegawcza. Po trzykrotnym wprowadzeniu błędnego kodu dojdzie do czasowej blokady zamka (zwykle na kilka minut).

Jak otworzyć sejf elektroniczny bez baterii?

W niektórych modelach można wymienić baterie, ściągając panel przedni. W wielu sejfach jednak montowane są zamki, w których wymiana baterii jest możliwa wyłącznie po ich otwarciu. Warto zatem kontrolować poziom naładowania baterii (zwróć uwagę na diodę kontrolną), aby zdążyć z wymianą. Wskazana jest jednorazowa wymiana wszystkich baterii. Należy używać wyłącznie baterii alkalicznych.

A co, jeśli nie uda się wymienić baterii, zanim się one rozładują i nie da się otworzyć sejfu? W takim przypadku zamek potrzebuje zasilania zewnętrznego. Obok klawiatury znajdują się punkty kontaktowe, do których należy przyłożyć baterię 9 V. Innym rozwiązaniem jest użycie specjalnego kabla, z pomocą którego można połączyć baterię 9 V z zamkiem zewnętrznym sejfu. Tym sposobem otworzysz sejf i będziesz mógł wymienić baterie.

Jak otworzyć sejf elektroniczny bez kodu?

Rozwiązaniem jest awaryjne otwieranie sejfu elektronicznego za pomocą specjalnego klucza do otwierania ręcznego. Zdejmij obudowę znajdującą się między tarczą a klawiaturą. Sejf na klucze z zamkiem elektronicznym otworzysz umieszczając klucz w otworze i przekręcając przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na mały sejf na klucze, model z zamkiem szyfrowym czy otwierany elektronicznie, powinieneś dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi oraz zaleceniami producenta. Pamiętaj, że w przypadku modeli z zamkiem mechanicznym szyfrowym lub elektronicznym, nie wolno klucza awaryjnego przechowywać w sejfie. W razie jakichkolwiek problemów z otwarciem sejfu postępuj zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi w instrukcji. Jeśli mimo to nie uda Ci się otworzyć sejfu, skontaktuj się z wykwalifikowanym serwisem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium