do kasy suma: 0,00 zł
Kategoria wpisu

Ranking tanich drabin do domu 2024

Ranking tanich drabin domowych 2024

Dobrej jakości drabiny znacznie ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Dzięki nim prowadzenie gospodarstwa domowego staje się prostsze i wygodniejsze. Umożliwiają one sprawne przeprowadzenie remontu, sięganie do najwyższych półek w szafie czy też montowanie lamp i żyrandoli. To tylko nieliczne z ich zastosowań, dlatego przed zakupem tak potrzebnego sprzętu warto przyjrzeć się różnym modelom dostępnym na rynku. Nie zaszkodzi przy tym sprawdzić, które z nich cieszyły się w ostatnim czasie największym zainteresowaniem. W poszukiwaniach tych pomocny może okazać się niniejszy artykuł, w którym zestawione zostaną tanie drabiny domowe, w jakie warto zaopatrzyć się w nadchodzącym roku.

Jak wybrać najlepszą drabinę do domu - kluczowe kryteria

Jest kilka kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie drabiny. Przede wszystkim musi ona odpowiadać potrzebom przyszłych właścicieli. Z tego względu trzeba wcześniej ustalić jej pożądane wymiary. Przy prostych pracach w mieszkaniu sprawdzi się sprzęt kompaktowy, natomiast do pielęgnacji ogrodu czy remontowania zewnętrznej części budynku bardziej przyda się wyższy egzemplarz. Podejmowanie decyzji można więc zacząć od stwierdzenia, czy odpowiedniejsza będzie drabina rozstawna, czy przystawna.

Kolejną sprawą jest materiał, z którego produkt został zrobiony, np. stal lub drewno. W ostatnim czasie niesłabnącą popularnością cieszą się głównie tanie drabiny aluminiowe. Klientów przyciąga nie tylko ich atrakcyjna cena, ale też wytrzymałość i lekkość zestawu.

Top 8 najlepszych tanich drabin do domu

Dobre drabiny aluminiowe tanio można dostać w niemalże każdym sklepie branżowym. Choć na rynku dostępnych jest wiele interesujących modeli, kilka z nich zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie ze względu na swoją wielofunkcyjność. Ich ranking znajduje się poniżej.

1. Drabiny czterostopniowa Bayersystem BS-DA4

2. Drabina przemysłowa Bayersystem BS-DW 3x6 - profesjonalny model do 300zł

3. Drabina przemysłowa Bayersystem BS-DW 3x8 - tania drabina trzyelementowa 

4. Drabina Bayersystem Premium BS-DA4+ z haczykiem - sprzęt do domu za 300zł

5. Drabina Bayersystem BS-DW 3x9 - 5-metrowa drabina do 500zł

6. Drabina 5-stopniowa BS-DA5/P z półką 

7. Drabina BS-DJ Bayersystem - najlepsza drabina przystawna do 300zł

8. Drabina Bayersystem BS-DA4/P z półką

 

1. Drabina czterostopniowa Bayersystem BS-DA4 – kompaktowe i tanie rozwiązanie dla każdego domu

Drabina czterostopniowa Bayersystem BS-DA4

Drabina BS-DA4 powstała z myślą o codziennym domowym użytku. Jest wytrzymała i funkcjonalna, a do tego świetnie nadaje się do drobnych remontów i sprzątania górnych partii mieszkania. Wyposażona jest w antypoślizgowe stopnie, dlatego gwarantuje użytkownikowi komfort i bezpieczeństwo.

ZALETY

WADY

kompaktowość (mniej niż 1,5 metra po złożeniu)

lekkość (mniej niż 4 kilogramy)

niska cena

antypoślizgowa struktura

dodatkowa półka na narzędzia i haczyk

niewielki zasięg (wysokość robocza ok. 2,8 metra)

Cena: 119 zł

Kup drabinę Bayersystem BS-DA4

2. Drabina przemysłowa Bayersystem BS-DW 3x6 – profesjonalny model do 300 zł

Drabina przemysłowa Bayersystem BS-DW 3x6

Dwustronna drabina przemysłowa BS-DW składa się z trzech elementów liczących po 6 stopni każdy. Mimo swoich rozmiarów jest stosunkowo lekka, dzięki czemu nadaje się zarówno do domowego, jak i profesjonalnego użytku. Dla bezpieczeństwa model został wyposażony w pręt uniemożliwiający rozsunięcie, a także szeroki stabilizator.

ZALETY

WADY

prosta w obsłudze

stabilna

wytrzymała

wielofunkcyjna

wydłużony czas pełnego rozłożenia drabiny

Cena: 299 zł

Kup drabinę Bayersystem BS-DW 3x6

3. Drabina przemysłowa Bayersystem BS-DW 3x8 – 3-elementowa drabina do 600 zł

Drabina przemysłowa Bayersystem BS-DW 3x8

Dwustronna, 8-stopniowa drabina Bayersystem BS-DW idealnie nadaje się do prac na większych wysokościach. Elementy antypoślizgowe oraz stabilizator sprawiają, że korzystanie z niej jest w pełni bezpieczne. Ze względu na swoje rozmiary (4,5 metra po rozłożeniu) jest przydatna przy pracach porządkowych wokół domu.

ZALETY

WADY

sztywność drabiny

trwałość

łatwość obsługi

wysoka cena

duży ciężar (ok. 11 kilogramów)

Cena: 582 zł

Kup drabinę Bayersystem BS-DW

4. Drabina Bayersystem Premium BS-DA4+ z haczykiem – sprzęt do domu za ok. 300 zł

Drabina Bayersystem Premium BS-DA4+ z haczykiem

Drabina BS-DA4+ wyróżnia się przede wszystkim unikalnym designem i kompaktowością. Wraz z podestem liczy cztery stopnie. Wyposażona jest ponadto w pomocniczy haczyk, który ułatwia korzystanie z niej. Konstrukcja zwieńczona jest plastikowymi stopkami, dzięki którym nie ślizga się po podłożu.

ZALETY

WADY

głębokie, antypoślizgowe stopnie

szeroki podest

elegancki design

stosunkowo niewielki zasięg (wysokość robocza wynosząca 2,78 metra)

Cena: 319 zł

Kup drabinę Bayersystem Premium BS-DA4+ Black

5. Drabina Bayersystem BS-DW 3x9 – 5-metrowa drabina do 600 zł

Drabina Bayersystem BS-DW 3x9

Bayersystem BS-DW to składająca się z trzech 9-stopniowych elementów drabina, która przeznaczona jest zarówno do profesjonalnego, jak i prywatnego użytku. Lekka, aluminiowa konstrukcja sprawia, że mimo swoich rozmiarów model ten jest łatwy do przenoszenia, a jednocześnie stabilny i wytrzymały.

ZALETY

WADY

duży zasięg (maksymalna wysokość robocza wynosząca ponad 6 metrów)

wielofunkcyjność

odporność na korozję

wysoka cena

duży ciężar

Cena: 587 zł

Kup drabinę Bayersystem BS-DW 3x9

6. Drabina 5-stopniowa BS-DA5/P Bayersystem z półką – najlepszy model za 200 zł

Drabina 5-stopniowa BS-DA5/P Bayersystem z półką

BS-DA5/P to domowa drabina aluminiowa składająca się z czterech stopni i podestu. Charakteryzuje ją dodatkowe udogodnienie w postaci plastikowej półki pomocniczej, przydatnej zwłaszcza podczas prac remontowo-budowlanych. Model posiada dodatkowo antypoślizgową strukturę.

ZALETY

WADY

wygodna w użytku

posiada dodatkową półkę z haczykiem

kompaktowa

trudniejsza w przechowywaniu ze względu na wymiary (171 cm po złożeniu)

Cena: 207,90 zł

Kup drabinę BS-DA5/P Bayersystem

7. Drabina BS-DJ Bayersystem – najlepsza drabina przystawna do 300 zł

Drabina BS-DJ Bayersystem

Model BS-DJ składa się z jedenastu stopni i mierzy łącznie blisko 3 metry (maksymalna wysokość robocza – 3,77 metra). Z tego względu nadaje się świetnie do prac prowadzonych na zewnątrz budynku, takich jak czyszczenie rynien, a także przy pielęgnacji drzew czy wysokich krzewów.

ZALETY

WADY

łatwa w użytku

posiada duży zasięg

nie wymaga rozstawienia

brak stabilizatora

nieporęczna podczas transportu

Cena: 245 zł

Kup drabinę BS-DJ Bayersystem

8. Drabina Bayersystem BS-DA4 z półką – 4-stopniowa drabina do 200 zł

Drabina Bayersystem BS-DA4 z półką

Aluminiowa drabina BS-DA4 posiada cztery stopnie, licząc z podestem. Wyposażona jest w półkę i haczyk na narzędzia, pędzle bądź akcesoria potrzebne podczas wykonywania remontu lub sprzątania mieszkania. Plastikowe stopki oraz antypoślizgowe szczeble gwarantują bezpieczeństwo użytkownika podczas korzystania ze sprzętu.

ZALETY

WADY

łatwa w rotacji

lekka i wytrzymała

posiada dodatkową półkę

niewielki zasięg (maksymalna wysokość robocza szacowana na niecałe 2,8 metra)

Cena: 174 zł

Kup drabinę Bayersystem BS-DA4

Ceny drabin aluminiowych – od czego zależą?

Jeśli chodzi o drabiny aluminiowe, ceny potrafią wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Kwota ta zależy głównie od rozmiarów sprzętu (im większy egzemplarz, tym bardziej wzrośnie jego wartość).

Oprócz tego na wysokość opłaty wpływają dodatkowe udogodnienia i funkcje. Model wyposażony w nakładki antypoślizgowe i stabilizatory będzie droższy od uproszczonej wersji. Nie bez znaczenia pozostaje również polityka producenta, który sam ustala, za ile chce sprzedać własny towar. Cena drabin aluminiowych nie jest więc podyktowana przez pojedynczy czynnik, ale zależy od tendencji rynkowych.

Do czego przyda się drabina w domu?

Posiadanie drabiny we własnym domu przydaje się podczas prac budowlanych, odnowy elewacji i konserwacji dachu. Wykorzystać można ją też podczas organizowania ogródka działkowego, pielęgnacji sadu lub stawiania altan na posesji. We wnętrzach pozwoli na dostęp do wyżej położonych regałów i szafek, dlatego powinien zaopatrzyć się w nią każdy, kto posiada wysoki garaż bądź składzik. Niektórzy mogą wykorzystywać sprzęt do umycia dużych okien, montażu elementów domowego wyposażenia oraz naprawy usterek.

Kiedy warto zainwestować w droższe modele?

Tanie drabiny sprawdzą się u większości osób, które korzystają z nich raczej sporadycznie. Z kolei u tych, u których sprzęt taki wykorzystywany jest regularnie do wielu czynności, koniecznością może okazać się zakup nieco droższego egzemplarza.

Jak zostało już napisane, jeśli w grę wchodzi drabina aluminiowa, ceny mogą oscylować pomiędzy kilkudziesięcioma a kilkoma tysiącami złotych. Wiele zależy od ogólnych rozmiarów. Osoba chcąca prowadzić prace na dużych wysokościach musi liczyć się z rosnącym kosztem uposażenia. Jeżeli ma ono być wykorzystywane w miarę często, a przy tym być narażane na znaczne obciążenia i zmienne warunki atmosferyczne, trafioną decyzją będzie sięgnięcie po droższy model, który będzie cechował się trwałością i wytrzymałością.

Jak dbać o drabinę, żeby służyła przez lata?

Wbrew pozorom tania drabina wcale nie musi być niskiej jakości. Wiele z nich będzie w stanie przetrwać długie lata, jeśli tylko odpowiednio się o nią zadba.

Pierwszym krokiem do utrzymania sprzętu w dobrej formie jest bieżące monitorowanie, czy w konstrukcji nie zaszły jakieś zmiany. Po każdorazowym użyciu należałoby przyjrzeć się, czy nie pojawiły się nowe wgniecenia, pęknięcia bądź złamania. Oprócz tego nie zaszkodzi sprawdzenie poszczególnych elementów, które mogłyby się poluzować albo odkręcić. Przy okazji trzeba usuwać z poręczy i szczebli zanieczyszczenia, takie jak błoto bądź ziemia.

Aby nie dochodziło do uszkodzeń, nie można przekraczać maksymalnego obciążenia deklarowanego przez producenta. Warto regularnie używać smaru do konserwacji (między innymi przegubów) oraz wymieniać stopki. W przypadku bardziej zaawansowanych zniszczeń lepiej zwrócić się po pomoc do fachowca. Specjalista będzie w stanie zniwelować wgniecenia oraz wymienić poluzowane nity.

Istotne jest także przechowywanie drabiny. O metodzie jej zabezpieczania powinien informować producent w załączonej do produktu instrukcji. Niektóre egzemplarze nadają się do powieszenia. W przypadku, gdy jest to niemożliwe, najlepiej będzie oprzeć je o ścianę w pozycji poziomej. Modele wykonane z materiałów reagujących na temperaturę, nie powinny być trzymane w miejscach nasłonecznionych.

Dobrym pomysłem będzie przechowywanie sprzętu w wodoodpornym pokrowcu, co zapobiegnie korozji. Punkt ten jest ważny, w szczególności gdy korzysta się z drabiny sezonowo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
src="//widgets.trustedshops.com/js/XE49D70E0C89E937BCF9E72B2D0D603D0.js">
Sklep internetowy Shoper Premium